14 lut 2014

Pamiętnik - The notebook (2004)

Witam. W moim tygodniu walentynkowym nie mogło zabraknąć wyciskacza łez. Powiem szczerze, że bardzo rzadko decyduję się na taki film. Jakoś wolę komedie romantyczne od melodramatów. Jednak film "Pamiętnik" jest dla mnie jakoś taki wyjątkowy i należy do grona moich ulubionych filmów. Dlatego też postanowiłam dołączyć go do tygodnia walentynkowego.Noah będąc na festynie wypatruje pewną dziewczynę. Kolega mówi mu, że dziewczyna przyjechała w to miejsce na wakacje. Chłopak postanowił ją poznać. Niestety Allie nie ma ochoty z nim rozmawiać. Noah ucieka się do podstępu by dała mu szansę i się z nim umówiła. Nie mając innego wyjścia godzi się na to, choć następnego dnia podczas spotkania na ulicy odwołuje wszystko. Jednak dzięki koleżance i tak została wrobiona w spotkanie z nim. Po kinie idą na spacer. Podczas rozmowy widać, że bardzo się od siebie różnią. Dziewczyna pochodzi z bogatego domu i ma życie zaplanowane co do minuty. Jest też trochę sztywna. Noah jest biednym chłopakiem, który nie myśli o nauce. By trochę ją rozluźnić namawia ją na szalony pomysł. O dziwo się godzi. Noah jej tym zaimponował. Od tego wieczoru byli nierozłączni. Któregoś razu ojciec Allie kazał zaprosić go na obiad. Niestety nie jest to miłe popołudnie na niego ale nie przestał się z nią widywać. Pewnego dnia pokazuje jej pewne miejsce. Pokazuje jej ruinę, która jest jego domem marzeń. Chce to kiedyś kupić i wyremontować. Allie mówi mu jakby chciała by wyglądał ten dom. Mimo iż wieczór był bardzo miły to nie kończy się dla nich najlepiej. Padło wiele niemiłych słów, które zabolały chłopaka. Wynik był taki, że rozstali się w złości. Rodzice Allie uznają, że najlepiej wyjechać stąd jeszcze dziś. Dziewczyna niestety nie miała okazji by się z nim pożegnać. Oboje cierpieli. Noah przez rok pisał jej co czuje ale nigdy nie dostał żadnej odpowiedzi. Postanowił odpuścić. Wybucha wojna. Po niej on wrócił do rodzinnej miejscowości i dzięki ojcu kupił swój wymarzony dom. Zaczął prace nad nim. Ona w tym czasie związała się z żołnierzem którym się opiekowała w szpitalu. Postanowili się pobrać. Pewnego dnia Noah jadąc coś załatwić, zobaczył Allie na ulicy. Zobaczył ją po 7 latach. Niestety ona była z innym, więc nie podszedł. Potem ona zobaczyła jego zdjęcie w gazecie. Musiała się z nim spotkać, więc przyjechała do jego domu. Wszystko zaczęło się od nowa. W pewnym momencie jednak kobieta będzie musiała wybrać z kim chce zostać.

Film jest cudowny. Powiem Wam szczerze, mimo iż widziałam już ten film kilka razy to dopiero oglądając go teraz by go Wam opowiedzieć, zobaczyłam go w całości po raz pierwszy. Tzn, chodzi mi o sam początek do momentu kiedy to widzimy poznanie tych dwojga. Historię poznajemy dzięki parze starszych ludzi. On czyta jej pewien pamiętnik, w którym owa historia jest spisana. Nie należy ona do szczęśliwych, choć oczywiście takie chwile też tam są. Film uświadamia nam, że jeśli istnieje prawdziwa miłość to ona nigdy się nie kończy. I mimo tego, że drogi dwojga ludzi się rozejdą to zawsze będziemy mieć tą drugą osobę w pamięci. W "Pamiętniku" mamy dwoje dzieciaków, którzy się w sobie zakochują ale przez to że należą do dwóch rożnych światów, nie mogą być ze sobą. Mimo dzielących ich kilometrów, nigdy o sobie nie zapomnieli. Długo musieli czekać na kolejne spotkanie ale udało się. Oczywiście nie znaczy to, że jest już łatwo i przyjemnie. Allie musi wybrać między miłością i rozsądkiem. Chyba nie muszę pisać co wybrała ;). Jak już pisałam film jest cudowny. Szczerze, wolę oglądać go w samotności niż przy kimś. Dla mnie dodatkowym plusem tego filmu jest Ryan Gosling, którego lubię. Razem z Rachel McAdams tworzyli uroczą parę w tym filmie. Myślę, że jest to dobra propozycja na walentynkowy wieczór. Jak oceniam "Pamiętnik"? Oczywiście dla mnie ten film ma u mnie 10. Uwielbiam go. Jeśli z jakiegoś dziwnego powodu jeszcze nie widzieliście go to ja Wam go ogromnie polecam. Należy do tych filmów, które na prawdę warto obejrzeć.

Na koniec oczywiście trailer:To była moja kolejna propozycja na walentynkowy wieczór. Widzieliście "Pamiętnik"? Jak Wam się podobał? Dajcie znać w komentarzach. Pozdrawiam :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz