3 mar 2014

Dziewczyna ze śniegiem we włosach - Ninni Schulman

Witam. Dzisiaj zabieram Was do mroźnej Szwecji. Jak widzicie po tytule, opowiem o książce "Dziewczyna ze śniegiem we włosach".

(Zdjęcie pochodzi z internetu)

Książka zaczyna się od morderstwa. Ktoś zabija dziewczynę i chowa ją do jakiejś ziemianki. Potem poznajemy naszą bohaterkę, dziennikarkę Magdalenę Hansson. Kobieta wciąż dochodzi do siebie po rozwodzie. Właśnie wraca w rodzinne strony, do Hagfors. Cierpi na depresję i ma nadzieję, że uciekając ze Sztokholmu znajdzie spokój ducha i w końcu dojdzie do siebie. Szczególnie, ze ma z nią zamieszkać jej synek. Dostaje pracę w lokalnej gazecie. W tym samym czasie ginie bez śladu 16-letnia dziewczyna. Poszła do koleżanki na Sylwestra i nie wróciła. Nikt nie wie gdzie może być. Okazuje się, że dziewczyna miała romans z dużo starszym mężczyzną, który dosyć szybko gdzieś wyjeżdża. Gdy ktoś znajduje zwłoki dziewczyny z początku książki zaczyna się śledztwo. Magda jako dziennikarka, oczywiście interesuje się tą sprawą. Kobieta zaczyna swoje własne śledztwo, które może kosztować ją życie. Przez przypadek wpada na trop niezłej afery.

Książka jest bardzo ciekawa. Policja musi rozwiązać sprawę tajemniczych morderstw młodych dziewczyn. Mamy tu kilku bohaterów. Jednym z nich jest tajemnicza dziewczyna, którą ktoś więzi i wykorzystuje. Dziewczyna obwinia się o to, że sama wpakowała siebie i swą siostrę w to bagno. Magda już na samym początku odkrywa o co może w tej sprawie chodzić, przez co dostaje pogróżki. Boi się przede wszystkim o swego syna. Dzięki tej sprawie przestaje myśleć o rozwodzie. W jej życiu też pojawia się stara miłość. Książka ma ten mroczny klimat jaki ja lubię. Może nie jest to taki klimat jak np u Nesbo ale i tak jakiś jest. Mnie się podobała. Ma ona 399 stron. W skali 1-10 daję jej 6. Polecam :)

Czytaliście "Dziewczynę ze śniegiem we włosach"? Jakie macie zdanie na jej temat? Piszcie. Pozdrawiam :)

2 komentarze:

  1. Nie czytałem, ale widzę tu typowe dla Szwedzkich kryminałów klimaty. Może być ciekawe, choć ocena 6 na 10 na kolana nie rzuca :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie czytałam tej książki. Mroczne klimaty też bardzo lubię, a i sama książka zapowiada się ciekawie :)

    OdpowiedzUsuń