4 mar 2013

Obsesja - Escapee (2011)


Witam. Dzisiejszy post jak widzicie, będzie dotyczył filmu "Obsesja".Film rozpoczyna się od krwawej scenki. Widzimy faceta z zakrwawionymi rękoma i nożem, później leżące ciało dziewczyny. Rozbiera je z ubrań, wiąże, wiesza i obdziera za skóry (spokojnie, tego dowiadujemy się nieco później, nie zobaczycie tego). Na koniec widzimy pościg po lesie i schwytanie zabójcy.
Akcja właściwa zaczyna się 5 lat po tym zdarzeniu. Główną bohaterką jest Abbey. Wraz z innymi studentami ma mieć zajęcia na oddziale psychiatrycznym. Pech chciał, że akurat w ten dzień przyjechał transport z groźnym pacjentem (tym samym, którego widzieliśmy w lesie). Cała grupa ma się odwrócić twarzami do ściany, nie odzywać się do niego ani pod żadnym pozorem nie patrzeć na niego. Oczywiście to było pewne, że nasza bohaterka musi być mądrzejsza i w momencie, gdy więzień stanął przy niej ona się spojrzała na niego. Długo nie trzeba było czekać na reakcję, facet rzucił się na nią i powiedział że jest jego. W nocy udało mu się uciec z zakładu, zabijając po drodze wielu ludzi. W tym samym czasie widzimy Abbey wraz z jej współlokatorką. Po jakimś czasie dowiadują się one o ucieczce i są w strachu, ponieważ mieszkają niedaleko tego szpitala. Dalej jest jak w każdym tego typu filmie.

Film jest dziwny. Niby jest ciekawy ale jest bardzo źle zrobiony. Jak dla mnie za szybko się kończy i w sumie nie wiadomo o co chodzi. Momentami jest bardzo przewidywalny, że aż nudny. Mimo, że obejrzałam go do końca to nie jestem przekonana czy facet, który ma być zabójcą faktycznie nim jest. Bo ja byłam przekonana, ze to jego brat za tym wszystkim stoi. Myślę, że reżyser chciał troszkę urozmaicić ten film ale wyszło beznadziejnie. Chyba, że to wszystko przez wersję jaką ja oglądałam na YT, ponieważ czasem tak przesakiwał mi i może coś się ucięło. Nie wiem. Ogólnie go nie polecam, jest beznadziejny a szkoda, bo zapowiadało się dość ciekawie.

A Wy widzieliście ten film? Co o nim sądzicie? Dajcie znać, pozdrawiam :).

Tu macie linka


3 komentarze:

 1. Jeszcze nie miałem szansy tego oglądać, a po swojej ocenie obrzydziłaś mi go... wiesz co, dzięki ;D.

  Nie no... jak są sceny nawalanki i krwistych morderstw to nie jest tak źle... chyba :).

  Miłego wieczoru!
  Melon

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, nie ma co tego filmu zachwalać, ponieważ to totalny gniot. Z resztą masz link do filmu w notce (nie mogłam znaleźć zwiastuna, więc musiałam wrzucić cały film), możesz sam ocenić :)

   Usuń
 2. Hej!
  Z okazji Dnia Kobiet skromny Melonik chciałby życzyć Ci WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO :D!
  A tutaj zapraszam na więcej życzeń :) - http://mejus250.blogspot.com/2013/03/dzien-kobiet.html

  Pozdrawiam!
  Melon ;P

  OdpowiedzUsuń