31 paź 2014

Halloween - propozycje filmowe cz.2

Witam Was w Halloween. Jak widzicie po tytule, dzisiaj znów zaproponuję Wam horrory. Jednak będą to klasyki, filmy które każdy zna, chociażby ze słyszenia. Nie będę się zbytnio rozpisywać o nich, po prostu wrzucę zwiastuny byście mogli zobaczyć kawałeczek każdego z nich. Kolejność, tak jak poprzednio jest przypadkowa.

1.Halloween (1978)
W święto Halloween do swego rodzinnego miasta wraca Michael Myers, który uciekł z zakładu psychiatrycznego i ma zamiar zabijać. Jest on jednym ze słynnych kinowych morderców.2.Koszmar z ulicy Wiązów (1984)
Kto z Was nie zna Freddyego Kruegera? Ten facet ze spaloną twarzą terroryzuje grupkę nastolatków. Postać ta jest znana dzieciakom, ponieważ są nią straszone, kiedy są niegrzeczne. Każde z nich zna wyliczankę o nim.3.Piątek 13-tego (1980)
Jeśli "Piątek 13-tego", to słynny Jason. Choć w pierwszej części raczej o nim tylko słyszymy. Dopiero w kolejnych częściach, gra on pierwsze skrzypce. Jezioro Cristal jest miejscem owianym już legendą. Doszło tam bowiem do bestialskiego morderstwa na dzieciakach. Wiele lat po tych zdarzeniach, pewien facet kupuje ten teren by znów mogły odbywać się tam obozy dla młodzieży. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem przyjeżdżają tam młodzi ludzie, którzy będą tam opiekunami. Niestety okazuje się, że legenda jest wciąż żywa. Nasi mieszkańcy obozu będą musieć walczyć o życie.4. Omen (1976)
Robert Thom w tajemnicy przed żoną adoptuje niemowlę, którego matka zmarła przy porodzie. Mężczyzna musi zrobić to w tajemnicy, bowiem ich dziecko zmarło zaraz po urodzeniu a on boi się o żonę. Kobieta niczego się nie domyśla. Jednak ich nowy syn nie jest zwykłym dzieckiem. Okazuje się, że Damien jest złem wcielonym. Film ma super klimat. Jestem zdania, że każdy kto lubi horrory, musi go zobaczyć.5.Lśnienie (1980)
Jack wraz z rodziną jedzie do hotelu Overlock. Ma tam objąć stanowisko zarządcy na okres zimy. Hotel ma zły wpływ na naszego bohatera, który z dnia na dzień przeistacza się w psychopatę.


6. Laleczka Chucky (1988)
Zabawka, która miała bawić, zabija. Każdy zna Laleczkę Chucky,  którą nawiedziła dusza zmarłego kryminalisty. Jeszcze nie widziałam tego filmu w całości ale w bardzo niedługim czasie mam zamiar to nadrobić.


7.Dzieci kukurydzy (1984)
W małym miasteczku dzieciaki przejęły kontrolę. Nie ma w nim żadnych dorosłych, a nimi wszystkimi rządzi jeden z dzieciaków, który dostaje niby polecenia od jakiegoś boga. Pewnego dnia do miasteczka przyjeżdża para, która będzie musiała walczyć o życie by nie zostać złożonym w ofierze.8.Teksańska masakra piłą mechaniczną (1974)
Powiem Wam, że nie oglądałam pierwszej wersji, tylko tą z 2003 roku, która jest bardzo dobra. Grupka znajomych zabiera po drodze autostopowicza. Jest dziwny, opowiada dziwne rzeczy a potem rani jednego z nich. Jednak to najmniejsze z ich zmartwień. Bowiem na ich drodze staje psychopatyczny pracownik rzeźni, który ma bardzo sadystyczne upodobania.
Jak widzicie, wszystkie zwiastuny są z pierwszych wersji horrorów. Mogłam wymienić jeszcze kilka filmów, ale myślę że te są najbardziej godne obejrzenia. Który z nich jest według Was najlepszy? Lub która z części/wersji jest najlepsza. Jakie filmy Wy byście dodali do tych klasycznych horrorów? Piszcie. Pozdrawiam :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz