31 paź 2015

Halloween

Witam Was w drugim poście z okazji Halloween. W poprzednim poście mówiłam o 5 filmach, które lepiej sobie odpuścić w taki wieczór. Dziś powiem o filmach, które jak najbardziej warto zobaczyć. Bez długich wstępów, zaczynamy.

1. TO
Moją listę rozpoczynam od najstarszego filmu, można powiedzieć od klasyki. Film a raczej miniserial, jest ekranizacją książki Stephena Kinga o tym samym tytule. Akcja dzieje się w małym miasteczku, w którym dochodzi do porwań i zabójstw dzieci. Tajemnicze "TO" mieszka w kanałach i przyodziewa różne postaci, straszy i zabija. Film podzielony jest na dwie części. W pierwszej poznajemy siedmiu przyjaciół, którzy "TO" poznali w dzieciństwie. Była to zbieranina dzieciaków, które odstawały od reszty. Razem musieli stawić czoła niebezpiecznemu złu. Druga część to przeniesienie czasów o 30 lat. "TO" wróciło. Bill postanawia powiadomić i ściągnąć wszystkich z paczki do rodzinnego miasteczka. Nie wszyscy są do tego przekonani, boją się a zarazem nie chcą dopuścić do siebie tragicznych wspomnień. Są jednak przekonani, że tylko oni mogą zniszczyć "TO". Film może jakoś przerażający nie jest ale ma fajny klimat. Szczególnie cześć, kiedy widzimy dzieciństwo naszych bohaterów. Mimo wszystko polecam, warto go zobaczyć (szczególnie, jeśli boicie się klaunów ;)).

2. Naznaczony
Kolejna propozycja to horror, który ma trzy rozdziały. Tak, jak to zazwyczaj bywa, nie mają tego samego poziomu. Jedynka i dwójka były super a trójka, która tak na prawdę jest wstępem do dwóch poprzednich, trochę odstaje. Pierwsze dwie części opowiadają o rodzinie Lambertów. W pierwszej części, coś porywa duszę małemu chłopcu. Pewnego dnia po upadku z niewiadomych przyczyn zapada w śpiączkę. Nie wiadomo co mu jest. Jedynie Elice, medium może mu pomóc. Dzięki ojcu, Josh'owi udaje się uratować dziecko. Jednak to nie koniec historii, ponieważ w dwójce trzeba pomóc właśnie jemu. Trójka, to wydarzenia sprzed lat. Dowiadujemy się troszkę o Elice, poznajemy też Quinn, młodą dziewczynę. Chce się "połączyć" ze zmarłą matką. Jest przekonana, że czuje jej obecność. Niestety ale jest w błędzie. Elice jest przerażona i nie chce jej pomóc. Okazuje się, że dziewczyna jest pod wpływem złego ducha. Mnie seria bardzo się podoba. Najlepsza jest dwójka, a najsłabsza ostatnia część. Polecam.

3. Annabelle
Na mojej liście nie mogło zabraknąć "Annbelle". Już pisałam o tym filmie TU Bardzo dobry film. Młode małżeństwo oczekujące dziecka spotyka coraz więcej dziwnych zdarzeń. A dokładniej, to Mia jest celem ataków. Wszystko zaczęło się od pojawienia się w ich domu lalki. Kiedy staje się niebezpiecznie, postanawiają się wyprowadzić. Kobieta wyrzuca lalkę ale ta jakimś cudem jest z nimi. Okazuje się, że w lalce czai się całe zło. Mnie się ten horror bardzo podobał i dlatego też polecam go Wam na dzisiejszy wieczór.

To by było na tyle. Mam nadzieję, że coś wybierzecie z tych propozycji. Dajcie znać co o nich sądzicie. Fajnie byłoby też, byście sami zaproponowali jakiś film mnie. Pozdrawiam :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz