9 maj 2015

Nawiedzony - The haunting (1999)

Witam. W dzisiejszym poście opowiem o filmie, który widziałam kilka razy. Będzie to jak widzicie po tytule, film "Nawiedzony".Główną bohaterką filmu jest Eleanor. Kobieta nie miała łatwego życia. Aż do śmierci musiała się opiekować schorowaną matką. Kobieta nie należała do kochających matek i było z nią ciężko. Po jej śmierci, jej siostra też nią gardzi. Pewnego dnia zgłasza się do niej pewien człowiek informując ją, że wytypowali się do udziału w pewnym eksperymencie. Chodzi o leczenie bezsenności, na którą cierpi. Miejsce, w którym ma się odbyć jest dosyć ponure. Jest to Hill House, zbudowane wiele lat temu przez bogatego faceta, który wybudował go z myślą o rodzinie. Historia tego domu jest bardzo smutna a dom owiany jest przez legendy. Eleanor zjawia się na miejscu jako pierwsza. Wita ją dozorca i kucharka. W niedługim czasie zjawiają się też lekarz i pozostała dwójka uczestników. Eksperyment prowadzi doktor Murrow. Przy kolacji prowadzą rozmowę o tym, co ich zdaniem wywołuje bezsenność. W nocy zdarzył się dziwny incydent, przez który obie kobiety zostają obudzone. Był to początek, ponieważ z każdym dniem zdarza się coraz więcej i są to coraz bardziej niepokojące rzeczy. Co najciekawsze, to wokół Eleanore dzieje się najwięcej. W pewnym momencie mamy wrażenie, że dom jakby na nią czekał. Kobieta poznaje tragiczną przeszłość tego domu. Kiedy jest bardzo źle, cała trójka poznaje prawdziwy powód eksperymentu.


Jak już pisałam na początku, wiele razy. Pamiętam jakie wrażenie wywarł na mnie, kiedy widziałam go po raz pierwszy. Byłam nim można powiedzieć, zachwycona. Bardzo mi się spodobał. Jest to stary film, widziałam go wiele lat temu (oczywiście pierwszy raz). Na tamten czas robił on super wrażenie. Sama historia jest bardzo ciekawa. Mamy kilka osób, które cierpią na bezsenność. Są to bardzo różni ludzie, których połączył ciężki problem. Twórcy okłamują ich, że chcą im pomóc. Jednak to kłamstwo. Badania są prowadzone w zupełnie innym kierunku. Ludzie stojący za tym specjalnie zamknęli ich w starym "zamczysku", który jak można się spodziewać, jest nawiedzony i ma mroczną historię. Nie trudno się domyślić, że po jakimś czasie wszystko wymknie się spod kontroli. Film jest ciekawy. Oczywiście trzeba patrzeć na to, że film ma już swoje lata. Jednak jak na tamte lata, film jest zrobiony dobrze i nie jest przesadzony. Mnie się podoba. Jak go oceniam? Daję mu mocną 8, w skali 1-10. Polecam :)

Jak zawsze na koniec miał był trailer ale nie mogłam go znaleźć. Tzn jest jeden ale jest zablokowany, nie można oglądać go na innych stronach oprócz YT. Jeśli więc chcecie go zobaczyć, to wpiszcie tytuł i obejrzcie go tam.

Widzieliście film "Nawiedzony"? Jakie macie zdanie na jego temat? Piszcie. Pozdrawiam :)

2 komentarze:

  1. Przyznam, że nie oglądałam tego filmu, ale mnie bardzo zachęciłaś.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja go lubię. Najlepsze, że kiedy dodałam ten post, to wieczorem leciał ten film w tv ;)

      Usuń